{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
363 visninger | Oprettet:

Tak - Tak - Tak. {{forumTopicSubject}}

Ja min eks har her i sidste uge fået tilbudt en bolig efter 17 måneder og det er bare ren lykke for nu kan vi begge to komme videre så om højest 6 uger er jeg helt alene i det lille univers.
Og ja hvis ikke systemerts regelsæt var så latterlige vil vi måske aldrig være nået til det at flytte sammen her for omkring 6. år siden systemet har alt for travlt med at folk skal flytte sammen så når folk opdager at de måske "ikke lige var så ens" står den ene med håret i postkassen og det er den der skal ud og søge bolig og med tanken om hvordan det så var endt hvis ikke vi var fornuftige og talte sammen vil den ene havde været hjemløs en ting der bare ikke sker i mit lille univers men uanset hvad har det været en hård tid hvor vi begge måtte bukke og tage imod for husfredens skyld.
Når men næstekærligheden består nu stadigt i mit lille univers så når jeg har fået ryddet op vil jeg gerne vise mit univers frem igen smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Removal of mattress and Bed frame - already dismantled. 700 kr.
  • Ophæng af: gardinskinner, 2 x tv, væghængt vasketøjs-kasse 1.500 kr.
  • Opsætning af loftslamper 600 kr.
  • Samling af møbler 1.200 kr.
  • Udendørs lampe re-montering 800 kr.
  • Murer arbejde 3.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Tak - Tak - Tak.
Kommentér på:
Tak - Tak - Tak.

Annonce