{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Removal of mattress and Bed frame - already dismantled. 700 kr.
  • Ophæng af: gardinskinner, 2 x tv, væghængt vasketøjs-kasse 1.500 kr.
  • Opsætning af loftslamper 600 kr.
  • Samling af møbler 1.200 kr.
  • Udendørs lampe re-montering 800 kr.
  • Murer arbejde 3.800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Må han
  • #1   22. jun 2011 Din mening...

  • #2   22. jun 2011 4 uger ??? smiley det var satme ikk meget

  • Anders T
    Anders T Tilmeldt:
    jan 2007

    Følger: 1 Emner: 8 Svar: 473
    #3   22. jun 2011 æhhh han er varetægtsfængslet og sidder i brummen hvor han venter på sin dom...han er jo ikke dømt til 4 uger i brummen, dommen er (forhåbentlig) langt længere......

    hvad hidser I jer op over??


  • #4   22. jun 2011 han er jo bare varetægtsfængslet i fire uger.. så rolig nu.. de 4 uger er jo ikke hans dom. .

  • Anders T
    Anders T Tilmeldt:
    jan 2007

    Følger: 1 Emner: 8 Svar: 473
    #5   22. jun 2011 jeg kunne jo passende lave et indlæg om

    "må han" .... lave indlæg hvor trådopretter ikke har læst artiklen korrekt?? smiley


  • #6   22. jun 2011 Hvis du vil af med nogen i denne verden, og ikke har råd til en lejemorder, så drik dig stiv og kør ham ihjel.

    Så er du ude efter ca. 1½ år, og så er du af med en person du ikke kan lide.


  • #7   22. jun 2011 Enig lad os nu se om manden for en passende straf inden vi tar livet af ham. OM manden taler sandt eller ej er der INGEN AF OS der ved. Sansynligheden for det er ikke stor men den er der vel.

  • #8   22. jun 2011 Det danske retssystem er til grin.
    Når han endelige kommer i fængsel, for han en fængselsstaf på højst 1 år. OG det for at, køre et menneske ihjel.

    Det er da lige før, man får højere domme for tyveri og at være i bessidelse af narkotika.

    Selv for voldtægt er folk ud af fængsel (hvis de overhovedet kommer i fængsel) på et par måneder :S ... Hvad er det for noget ?


  • #9   22. jun 2011 haha .. troede i han kun fik 4 uger i spjældet. jesus christ .

  • #11   22. jun 2011 Men han kørte for strækt - årsagen til dødsulykken - forsætligt.

  • Thomas G
    Thomas G Tilmeldt:
    mar 2007

    Følger: 1 Emner: 122 Svar: 780
    #12   22. jun 2011 i Danmark, sætter regeringen økonomien meget højere end mennesket, at stjæle flere millioner giver 6 -8 år, men og dræbe et andet menneske giver max 2 år. totalt latterligt.

  • #13   22. jun 2011 Jeg gider Mobiler ! ret i denne sammenhæng, men ja den danske lovgivning er kørt helt af sporet de seneste par år.

  • #14   22. jun 2011 Ville ikke engang kalde det uagtsomt drab, det er "bare" drab uden alt muligt andet. nu lå han ikke bare og kørte 20-30 km/t for hurtigt men over 100 mere end det han måtte.

  • Ivalo S
    Ivalo S Tilmeldt:
    maj 2011

    Følger: 1 Emner: 6 Svar: 38
    #15   22. jun 2011 Man skulle tro at sådanne mennesker var blevet tabt ved fødslen. De er jo syge i hovedet at køre på den måde.. Dette var ikke bare et uheld, det var selvskyld! Man må godt lige bruge hjernen en gang imellem! Håber han har sådan en dårlig smag i munden!!!!!!

Kommentér på:
Må han

Annonce