{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lamper 900 kr.
  • Cover holes in walls and ceiling 1.000 kr.
  • Hoved og terasse dør lukker ikke ordentligt 1.300 kr.
  • Lavet et makeup bord 750 kr.
  • Ophæng af TV og ophæng af lamper 1.485 kr.
  • Fixe opvaskemaskine der lækker vand 1.090 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  bøde i tog
  • #1   18. okt 2012 Når du har betalt bøden. Får du lov at blive.

  • #2   18. okt 2012 nej bøden fungere som en slags midlertidig billet til den station du har opgivet som dun slut destination, hvis du så tager toget videre kan du få en ny bøde

  • #3   18. okt 2012 det er en afgift og ikke en bøde, og den gang jeg fik en, blev jeg ikke smidt af toget.

  • #4   18. okt 2012 det er der hvis delte meninger om kan jeg se

  • #5   18. okt 2012 delt og delt, der er vidst imod en

  • yo f
    yo f Tilmeldt:
    jul 2010

    Følger: 1 Svar: 33
    #6   18. okt 2012 jeg har selv fået en og man får lov til at blive på toget.. jeg fik en da jeg kun havde sedler på mig (efter casino i vejle) og maskinen tog kun mønter, så jeg tog toget i håb om at jeg kunne betale hos kontroløren, jeg fik da en bøde for både jeg og min daværende kæreste, som jeg lovede at betale for hende. jeg skrev til dbs og brokkede mig over at maskinen kun var i stand til at tage mønter, og derefter skrev de et flot brev om at jeg ikke skulle betale den bøde, plus at de ville gøre maskinerne mere "kundevenlige". Jeg blev ikke smidt af..


  • #7   18. okt 2012 Kontroløren spørger hvor du skal hen, og du får lov til at kører til den station du skal af på ..Sådan var det i hvert fald da min veninde fik en møde for ikke så længe siden.

  • #8   18. okt 2012 jeg har fået en for et par dage siden, og tog gutten spørger dig hvor du skal hen, den station du oplyser ham, skriver han ned på bøden også fungere den bøde som en billet til den station du har sagt

  • Alice A
    Alice A Tilmeldt:
    jan 2012

    Følger: 1 Emner: 5 Svar: 190
    #9   18. okt 2012 I S-togsnettet bliver du spurgt hvor langt man skal, man bliver ikke sat af

  • #10   18. okt 2012 Køb nu bare en billet i stedet for det svindel.

    Det går kun ud over andre passagere der skal betale mere fordi nogen ikke mener de skal betale


Kommentér på:
bøde i tog

Annonce