{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
810 visninger | Oprettet:

Mine samtaler med Hitler {{forumTopicSubject}}

Nu når man tager sol gider jeg ikke bare sidde og kigge ud i luften, så jeg var ned i bunken af bøger som jeg har i en pap kasse, her stødte jeg på en bog af Hermand Rauschning.(Forhenværende senatpræsident i Danzig) som ikke var sprættet op selvom det var en gammel sag fra - ja det står der så ikke.

Bogen stiller sig op imod "Mein Kampf"

Men bogen giver en indsigt i hvordan Hitler var, psykopat, fjern, og dog kunne nyde stilheden i skovområder eller i bjergene.

Hitler havde anlagt sig de særeste vaner som at hans lagner skulle redes på en særlig måde og kun af betroede folk. Måske var det frygten for attentater - hvem ved.

Himler havde engang i fortiden eksperimenteret med en gift som var et meget fint pulver som kunne støs på hovedpuden og så indåndet af personen som ville lide en smertefuld død.

Absolut interessant læsning rent historisk.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hækklipning + afskaf haveaffald 1.660 kr.
  • Hænge stor lampe op 1.200 kr.
  • Fuge toilet 1.000 kr.
  • Afløbs ventil i håndvask sidder løst så vasken er utæt. 830 kr.
  • Sætte skab op badeværelse mm. 1.400 kr.
  • Opsætning af gardinstang 550 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Mine samtaler med Hitler
Kommentér på:
Mine samtaler med Hitler

Annonce