{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.089 visninger | Oprettet:

Slanke- og træningstips {{forumTopicSubject}}

Hej BB

Jeg søger et par tips til, hvordan jeg kan forbedre min kondi, få kroppen strammet op og generelt få en del flere muskler.

Er det mon overhovedet muligt at få én herinde til at hjælpe med et træningsprogram? (Eller noget der ligner)...

Jeg er klar over, at jeg ikke kan punkttræne - men hvilke øvelser skal jeg gennemgå i fitnesscentret og hvor mange gentagelser osv?

Som det ser ud lige nu, så besøger jeg centret 3 gange om ugen (ca), og starter ud med at løbe. Varmer op i roligt tempo og løber så ca 15 minutter med skiftevis 9 km/t og 12-13 km/t. Altså lidt intervaltræning.
Ellers forsøger jeg at træne på de forskellige maskiner. Træner hver øvelse 12*4. Med dén vægt jeg nu kan klare, dele af min krop er rimelig stærk.

Men hvad bør jeg helt konkret træne? Har I et forslag til en kostplan? (Til en kræsen kvinde) smiley

Puhaa det er jo en jungle at finde rundt i.......


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skrift af gulvvarme system og termostater 11.000 kr.
  • Skift af afløbsrør under vask 1.000 kr.
  • “Hænge en lampe op”, “ Montere en knagerække på væggen i gangen” 810 kr.
  • Dybdegående hovedrengøring badeværelse og køkken oven 1.875 kr.
  • Rengøring af Badeværelse 850 kr.
  • Reperation af Sage espressomaskine 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Slanke- og træningstips
Kommentér på:
Slanke- og træningstips

Annonce