{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
369 visninger | Oprettet:

Børn af engang. {{forumTopicSubject}}

Ja man skal se det indsatte billede af lille mig og jeg er jo barn fra dengang børn ku lege ude, endog helt alene og eksempelvis ku jeg hvis ikke der var råd til legetøj, smitte mig et trægevær ud af et stykke træ fra en fiskekasse eller andet og jeg har mange gange stået last og brast med old shatterhand og winnetou i kampen imod det onde.
Jeg har så ment også kæmpet en kamp ude på borgergårdens vinterpløjet marker som jo lå klods op af Høng Børnehjem og hvor der tit var vand i pløjefugerne og hvor man som barn ku gå med sin fantast og kæmpe kampen for af få vandet afledt ved at lave kanaler.
Og jeg husker hvordan Hr. Knudsen tog nogle hvedekerner og tyggede dem og så fortalte mig hvordan det ku blive ligesom tyggegummi smiley

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Udskiftning af badeværelsesventilator 1.000 kr.
  • Mobil Cykelreparation 500 kr.
  • opsætning af lamper (redigeret) 1.000 kr.
  • There is problem with the sink. Water is liking from the pipe 1.200 kr.
  • Slibe og lakere bordplade i køkken 1.500 kr.
  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Børn af engang.

Annonce