{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
3.193 visninger | Oprettet:

30 knallert - Pålidelig ? {{forumTopicSubject}}

Jeg ved godt det hører til på scootergalleri. Men jeg er for nærig til at bruge så mange penge for bare at oprette et enkelt emne derinde -.-

Jeg står og har fået overtalt bedsteforældrene til sponsorering af en scooter så jeg ikke er afhængig af dem (Bor på lars tyndskidsmarker hvor der ingen busser går) når jeg skal rundt, i skole osv.

Men jeg skulle jo gerne have mig en der er rimelig pålidelig at køre på. Altså en der ikke har for mange fejl og mangler.

Jeg har tidligere haft en pexma og hold da kæft en gang lort. Batteriet rendte dødt fordi det var for lille, ledningen til kilometer tælleren knækkede fordi ledninger åbenbart var stripset sammen inde bag ved kabinettet, rullerne skulle skiftene, dækkene var alt for smalle etc. etc.

Nogle ting kan jeg self klare selv, men ja all in all en scooter der kører nogenlunde stabilt og ikke har alt for mange problemer ?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skrift af gulvvarme system og termostater 11.000 kr.
  • Skift af afløbsrør under vask 1.000 kr.
  • “Hænge en lampe op”, “ Montere en knagerække på væggen i gangen” 810 kr.
  • Dybdegående hovedrengøring badeværelse og køkken oven 1.875 kr.
  • Rengøring af Badeværelse 850 kr.
  • Reperation af Sage espressomaskine 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  30 knallert - Pålidelig ?
Kommentér på:
30 knallert - Pålidelig ?

Annonce