{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.074 visninger | Oprettet:

Amanda Holmberg
Amanda Holmberg
Tilmeldt:
14. jun 2008
Følgere: 4 Emner: 15 Svar: 117

kunstige smage til kage? {{forumTopicSubject}}

Jeg står og skal bage en regnbuekage om 1mdr, og vil gerne have forskellig smag i de forskellige farver, såå vil rigtig gerne høre om nogen af jer kender til disse http://specialkoebmanden.dk/farver-aromaer-660/aromaer-essenser-683/ , virker de så kagen faktisk smager af feks. jordbær? eller er det spild af penge.

Skal bruge svar fra folk der kender til det, ikke bare meninger om at gøre det på den måde.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardinstang 250 kr.
  • Montere en kattelem i en dør 1.000 kr.
  • El løbehjul - skift af bremseklodser - kugoo g2 600 kr.
  • Flytterengøring 2.500 kr.
  • Samling af 2 garderober fra jysk 2.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  kunstige smage til kage?
  • #1   19. sep 2013 Ville det ikke være ufattelig dumt at putte essenser i kagen hvis de ikke smagte af det der stod ? smiley så ville der jo ikke være nogen grund til det (:

    Men du skal ikke forvente de smager som friske danske jordbær.. det smager meget syntetisk, men med lidt god vilje kan man godt smage hvad det er (:


  • #2   20. sep 2013 Kender ikke lige til mærket så skal ikke kunne sige noget om smagen. Men husk at bruge smagsvarianter der kan gå sammen, lad være med at lave en stor pærevælling af forskellige smage, det går hurtigt hen og bliver vammelt.

Kommentér på:
kunstige smage til kage?

Annonce