{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.814 visninger | Oprettet:

Rene W
Rene W
Tilmeldt:
23. maj 2008
Følger: 1 Emner: 28 Svar: 328

Ipad 3 og itunes problemer {{forumTopicSubject}}

Hejsa.

Jeg har købt mig en ipad 3 64gb og den fungerer rigtigt godt til mine behov, men mit problem ligge i at jeg ikke kunne synkroniserer den med min pc, har oplevet det før, og hver gang er det lykkedes ved at afinstallerer itunes fra min pc og så installerer det igen, men lidt træls i længden, nogen som har en god permanent løsning på problemet? har søgt på google, men finde kun at folk ominstallerer itunes.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardiner 500 kr.
  • Connect washing machine and dryer to circuit 550 kr.
  • Installering af tørretumbler med lidt for kort ledning 500 kr.
  • Lukket for vand og fjernelse af radiatorer 2.000 kr.
  • Vaskemaskine pumper ikke vand ud 1.350 kr.
  • Samle 2 gaderobeskab. 2 dørs. 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ipad 3 og itunes problemer
  • #1   5. okt 2012 Første gang du synkroniserer den skal den være fysisk koblet op til computeren. Derefter så skulle du kunne synkronisere den via wifi uden problemer.

  • Rene W
    Rene W Tilmeldt:
    maj 2008

    Følger: 1 Emner: 28 Svar: 328
    #2   5. okt 2012 okay, har ikke prøvet wifi endnu, for har ret store filer jeg overfører, så syntes det ville være røv hvis det wifi fejlede, eller var langsommere, ville da helst at det virkede med kabel, men hvis den eneste løsning er wifi må jeg jo gøre det. smiley

  • #3   5. okt 2012 Ok, hvis du slet ikke kan synkronisere den med kabel, så ved jeg ikke lige hvad problemet kan være. Måske for lidt power i dine USB porte. Er det en bærbar du prøver at koble den op med?

  • Rene W
    Rene W Tilmeldt:
    maj 2008

    Følger: 1 Emner: 28 Svar: 328
    #4   5. okt 2012 Kan godt synce nu, som jeg skrev så virker det når jeg om installere itunes, bare træls at jeg skal gøre det når det jo burde virke hver gang.

  • #5   6. okt 2012 Tror nærmere din pc har et USB eller driver problem end at problemet hører til ITunes.

    Prøv når den virker at hakke af i Wifi og prøv den vej.
    Ihvertfald finder du ud af om problemet er USB forbindelsen.

    Du er ikke nem hjælpe nærmere når eneste Info et at : det virker ikke.


  • Rene W
    Rene W Tilmeldt:
    maj 2008

    Følger: 1 Emner: 28 Svar: 328
    #6   6. okt 2012 hvad vil du have af info?

    Jeg bruger itunes på windows 7 64bit og det fungerer ligesom det skal, Men ca. hver 10. gang kan den ikke "starte sync fordi sync ikke starter" <--- det den skriver...
    Har så læst mig til på google at man kan afinstallerer itunes og så installerer det igen, hvilket jeg gør, og så virker det igen ca. 10 gange + - Men det er da lidt træls at gøre det når det bare burde virke hver gang.

    Ang. wifi sync, kan jeg ikke få den til at synce på wifi, har slået det til på ipad, og på itunes på min pc, men som jeg forstår det så vil den kun synce hvis den er sat til strøm, altså ipad, og så går det smarte lidt af det, for mit ladekabel sidder 5 cm fra min pc, så kan jeg ligeså godt sync på pc.

    skriv hvad info jeg mere skal give..?
    .


  • Niña B
    Niña B Tilmeldt:
    okt 2012

    Følger: 1 Svar: 2
    #7   28. okt 2012 hej jeg har en ipad
    nårh jeg tænder den siger den ipad er slået fra opret forbindelse til itunes ?? og jeg kan igen ting med den hva gør jeg ???


  • Niña B
    Niña B Tilmeldt:
    okt 2012

    Følger: 1 Svar: 2
    #8   28. okt 2012
    Niña B
    Online
    0 sekunder siden


    hej jeg har en ipad
    nårh jeg tænder den siger den ipad er slået fra opret forbindelse til itunes ?? og jeg kan igen ting med den hva gør jeg ???


    profilbillede
Kommentér på:
Ipad 3 og itunes problemer

Annonce