{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.010 visninger | Oprettet:

Kopier harddisk hjælp {{forumTopicSubject}}

Hey smiley

sidder lige med et lille problem smiley Jeg har en 2tb harddisk hvor vi en masse dvd'er osv på smiley

Min svigerfar har købt den præcise samme harddisk.

Problemet er at min harddisk bliver brugt som "master drive" så han kommer med hans engang imellem og vil have alt det nye jeg har fået smiley

Her kan computeren ikke finde ud af at lade være med kopier alle de ting jeg allerede har overført en gang og siger derfor der ikke er plads til at kopier alle filer. Og så bliver jeg nød til at formatere hans harddisk for at overføre alle tingene på ny (træls med 1,8 tb)

Troede man kunne "ctrl+a" og så over med lortet og så ville den auto sige at de allerede var kopieret og om jeg så ville "skip" videre til det der ikke allerede er på harddisken i forvejen


Så til pointen !!!! Findes der et program der kan lave en direkte kopi mellem de to harddiske? Så jeg bare trykker "clone" og så den fikser det så den bare overfører de nye ting der kommer på min? Uden at skulle format den ene først ?

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Luk og lås af vindue + defekt håndtag 940 kr.
  • Udskifte ballofix - gør klar til udskiftning af køkkenvask 800 kr.
  • Gipsvæg 205 kr.
  • Fiks min radiator 700 kr.
  • Tilslutning af opvaskemaskine i nyt køkken 1.000 kr.
  • Fix af min svigerfars tv 400 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Kopier harddisk hjælp

Annonce