{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
818 visninger | Oprettet:

svigerforældre {{forumTopicSubject}}

jeg står så uheldigt for tiden jeg elsker min kæreste meget højt og vil gerne være hjemme hos hende.
MEN jeg kan ikke være mig selv for hendes forældre for vil ikke fremstå som en "skidt knægt". og jeg kan ikke holde ud at være der pga hendes forældre. da jeg ikke føler jeg er fin nok til hendes familie.

Håber i kan forstå mig

hvad skal jeg gøre håber der er nogen som kan hjælpe mig.

tag venligst emnet seriøst.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardiner 500 kr.
  • Connect washing machine and dryer to circuit 550 kr.
  • Installering af tørretumbler med lidt for kort ledning 500 kr.
  • Lukket for vand og fjernelse af radiatorer 2.000 kr.
  • Vaskemaskine pumper ikke vand ud 1.350 kr.
  • Samle 2 gaderobeskab. 2 dørs. 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  svigerforældre
  • #1   26. mar 2008 Hej smiley
    Jeg kan godt forstå dig.. Det er aldrig sjovt.. Men jeg synes ikke det skal gå ud over jeres forhold, så prøv måske at fortæl din kæreste hvordan du har det, så tror jeg også det er nemmere for hende at sætte sig ind i hvordan du har det.

    Og et eller andet sted, hvis i virkelig elsker hinanden, så kommer hendes forældre ikke imellem jer.
    Men det er jo heller ikke sikkert at de synes du er en skidt knægt hvis du er dig selv, eller?

    Håber det kunne hjælpe lidt smiley


  • #2   26. mar 2008 har snakket med min kæreste om det så hun ved hvordan jeg har det.

    og er sikker på de ikke vil bryde sig om mig da jeg ikke har være den mest lovlydige og man skal bare så meget som hentyde at man gør noget ulovligt så er de helt oppe at køre fordi de har haft indbrud i huset.


  • #3   26. mar 2008 et af problemerne er bare at hun kommer fra noget fint familie hvor alt skal gå lige efter bogen men jeg kommer fra et sted hvor man tager den med ro og er ligeglad med hvordan man ser ud og kalder en skovl for en skovl og en spade for en spade.

  • #4   26. mar 2008 Men hvad siger din kæreste til det? Altså sådan som du har det? Er hun ligeglad?
    Men så længe i elsker hinanden sys jeg ikke de skal komme imellem jer, men kan godt se det fra din side.. Det er ikke nemt ikke at kunne være sig selv..


  • #5   26. mar 2008 hun er ked af at jeg har det sådan og jeg har snakket med hende om det skal ende med at jeg ikke skal rejse over til hende dor det er jeg bange for sker

  • #6   26. mar 2008 Hmm, det er da træls.. Hmm, hvor tit er i sammen hjemme ved jer? Men hvis hun virkelig elsker dig vil jeg mene at hun burde hjælpe dig igennem forholdet mellem dig og hendes forældre..

  • #7   26. mar 2008 ja vi ses hver weekend og vi skiftes til at rejse

  • #8   26. mar 2008 Okay.. Men jeg tror bare at jeg ville ta det stille og roligt, og så give det tid og så være mig selv.. Og hvis de ikke kan acceptere det så er det deres problem.. Jeg ville i hvertfald ikke lave om på mig selv..

  • #9   26. mar 2008 jeg vil heller ikke lave om på mig selv men vil heller ikke være uvenner med mine svigerforælder

  • #10   26. mar 2008 MIn familie bryder sig heller ikke om min kæreste. Det første halve år vi var sammen måtte vi ikke se hinanden, for han var ikke godt selvskab, voldelig, kriminel og blablabla. Nu bor vi sammen og har snart været sammen i 2 år smiley Så skid på hendes familie, de må lære at acceptere dig som du er. Det gjorde min familie også med min kæreste, da de først fandt ud han ikke lige var til at slippe af med smiley

  • #11   27. maj 2008 har samme problem:/ svigerfamilien kan ik lig mig fordi jeg er mega genert og jeg ik er ''fin'' nok til deres familie.
    det skal lig siges det er en meget fin familie hans forældre ejer 3 store firmaere og er meget fine.
    aner ik hva jeg skal gøre


Kommentér på:
svigerforældre

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce